
Witamina C to pierwiastek o rozległym zastosowaniu, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i wzmocnienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest szczególnie w sezonie zwiększonej zapadalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat znajduje jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Przyjrzyjmy się w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Wlewy witaminy C – niezwykle mocne stężenie
Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie jesteśmy w stanie jej wyprodukować, dlatego musimy otrzymywać ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z jedzenia). Nowoczesna medycyna od dłuższego czasu bada wpływ witaminy C na leczenie groźniejszych chorób – zapalenia stawów, arytmii, a także mnóstwa innych. Nauka bada zwłaszcza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre eksperymenty starają się udowodnić, że włączenie niekonwencjonalnej kuracji może przynieść o wiele lepsze skutki leczenia. Wprowadzenie dużych porcji kwasu askorbinowego do ustroju to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10 gramów może pomóc zwalczyć wiele groźnych chorób.
Dożylne wlewy witaminy C – dopełnienie tradycyjnych metod leczenia
Sposób podawania witaminy C, czyli kroplówka, usuwa niebezpieczeństwo powstania efektów niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku tradycyjnych terapii (np. doustnych). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być zdumiewające. To specjalista decyduje o przebiegu leczenia i ustala dawkę, ale żeby ujrzeć trwałe efekty, terapia musi potrwać przez dłuższy czas.