
Najlepszą metodą na pozbycie się braków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. Zdają egzamin zarówno w przypadku całkowitego bezzębia, jak i braku pojedynczych zębów. Ich głównymi atutami są naturalny wygląd i stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja – implant zębowy, a tak naprawdę jego ceramiczna korona, wygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma wymogu szlifowania przyległych zębów, jest to zatem mniej dotkliwe dla pacjenta niż założenie mostu lub pełnej protezy. Warto powiedzieć kilka słów o tym, jak wygląda ten zabieg i jak należy się do niego przygotować.
Implanty stomatologiczne – jak przebiega ich zakładanie?
proces wstawienia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Ponadto istotne jest także właściwe nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. Pozwala to na dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu korzysta się z metod piezochirurgii oraz stosownie dobranych wierteł. To niesłychanie skomplikowany etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i precyzji. Dokładność ważna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w łoże. Gdy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a środki znieczulające
Proces wszczepienia implantu stomatologicznego budzi w niektórych osobach obawy związane z ewentualnym dotkliwym bólem odczuwanym w trakcie zabiegu oraz kilka dni po nim. Na szczęście lęk ten jest kompletnie bezpodstawny. Nowoczesna implantologia korzysta z niezmiernie wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Osoby szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie usunie możliwość odczuwania stresu przed chirurgiem-stomatologiem.