
Dowiedz się więcej o suszu konopnym.
W sklepach konopnych, prócz popularnych olejków z CBD, można zamówić także susz. Licznym konsumentom nazwa i wygląd tego wyrobu od razu przywodzi na myśl zakazaną prawem substancję psychoaktywną. Jednak susz konopny dopuszczony do sprzedaży w naszym kraju, tak jak oleje, zawiera w głównej mierze kannabinoidy, nie zaś THC (stężenie tej substancji – zgodnie z obowiązującymi przepisami – nie może wykraczać poza 0,2%).
Z których rodzajów konopi wytwarza się susz konopny?
Susz konopny produkowany jest z liści oraz kwiatów konopi, zatwierdzonych do oficjalnej uprawy. Do 2020 r. w naszym kraju wpisanych do rejestru zostało aż 9 gatunków takich konopi przemysłowych (to np. Henola, Sofia i konopie Białobrzeskie), a sama ich uprawa spotyka się z coraz większym zainteresowaniem wśród polskich rolników, niejednokrotnie stając się głównym źródłem ich utrzymania.
W Polsce konopie włókniste hoduje się dla kilku gałęzi przemysłu, przykładowo celulozowo-papierniczego czy kosmetycznego, jednakże podlega to urzędowej regulacji, co oznacza, że przedsiębiorca bądź rolnik postanawiający rozpocząć ich wysiew musi w pierwszej kolejności otrzymać odpowiednie zezwolenie z urzędu miasta bądź gminy. Prócz tego, przetwarzanie konopi przemysłowych możliwe jest jedynie po otrzymaniu zgody właściwego miejscowo marszałka województwa. Atutem konopi siewnych jest to, że można uprawiać je na uprawach outdoorowych, jak i krytych, ale też i na łączących oba te światy uprawach szklarniowych (greenhouse).
Gdzie odszukać solidne informacje o suszu konopnym?
Czemu wytwarzanie suszu konopnego staje się modna w Polsce? Kwiaty i liście konopi włóknistych, z których otrzymuje się susz konopny, są bogate nie tylko w wiele kannabinoidów (CBDV czy CBDa), ale też terpeny (jak przykładowo Limonen oraz Humulen), które nadają każdej ich odmianie mocno wyczuwalny, rozpoznawalny aromat. Terpeny obecne w kwiatach konopi siewnych używane są w wielu produktach spożywczych i kosmetycznych.
Powszechnie sądzi się, iż kannabinoidy mają duże oddziaływanie na organizm człowieka, a za sprawą tego, że nie są związkiem psychoaktywnym, susz konopny, który je zawiera, można użyć jako suplement terapii wspomagający walkę z napadami lękowymi, reumatyzmem, bólem głowy bądź poniektórymi chorobami układu nerwowego, jak np. epilepsja. Niemało danych o działaniu, jak również dawkowaniu tych związków, można znaleźć m.in. w artykułach medycznych zebranych w bibliotece Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH).
Kontakt z firmą:
Kannawide Sp. z o.o.
Niedomicka 47
33-132 Niedomice
Mob.: +48 508 067 796
E-mail:
[email protected]