Nawet 7000 osób na oglądaniu gwiazd w galerii

AdAstra organizuje eventy z oglądaniem gwiazd w dumpingowych cenach z racji zobowiązującej nazwy agencji („do gwiazd”) przy użyciu własnego sprzętu i lunet zaproszonych na zlot amatorów oglądania nocnego nieba. Dodatkowe atrakcje to m.in. możliwość streamingu ze stacji kosmicznej ISS czy wyświetlania filmów Sci-Fi typu E.T. czy K-PAX bądź serii Star Wars z flashmob – bitwą na miecze świetlne. Posiadamy też atrakcje dla rodzin z dziećmi, w których rodzice mogą od małego zaszczepić zainteresowanie naukami ścisłymi.

Ponad 7000 osób na wirusowym evencie!

Oglądanie gwiazd teleskopami – w mieście szukanie Gwiazdy Północnej (Polarnej), znaków zodiaku oraz spadających gwiazd (np. Perseidów w VII-VIII) zależnie od czystości nieba i światła miejskiego (w plenerze obserwujemy też mniej dostępne gwiazdy)

Streaming ze stacji kosmicznej ISS z komentującym kolejne widoki animatorem

Sterowanie teleskopem on-line na stronie i Facebooku z podglądem wizji nieba za polubienia pod postem i zapis do newslettera dzięki technologii IoT (Internet of Things)

Rodzinne szukanie konstelacji – gry ikonkursy z użyciem planszowych map gwiazd

Astro warsztaty – z blogerami z Kwantowo.pl i CrazyNauka.pl (x>10 000 fanów)

Kino letnie z kosmicznym filmem (np. ET / K-PAX dla rodzin i Star Wars po bitwie)

Flash mob – bitwa na miecze świetlne rozdawanymi klientom (np. w akcji pro-sell)

Gdzie, kiedy i jak to zorganizować?

Od 17 VII do 24 VIII można oglądać spadające gwiazdy meteory z epicentrum w nocy 12-13 VII (sobota – niedziela) i to, obok nowiu 23 VII (weekend) jest idealny termin.

Problemem może być światło odbijane od budynku galerii ale z reguły wystarczy wyłączyć wszelkie światła zewnętrzne centrum handlowego (a najlepiej też poprosić okoliczne budynki o to samo w zamian za wymienienie jako Partnera eventu).

Światła odbijanego przez księżyc już tak łatwo się nie pozbędziemy a na początku sierpnia znajduje się on w nowiu ale nawet bez odpowiedniego sprzętu spokojnie będzie się dało dostrzec spadające gwiazdy z nieba (meteory) gołym okiem.

Pytanie, czy galeria handlowa ma dach?

Na przykład zewnętrzny parking, na który można bezpiecznie wyjść po godzinach otwarcia centrum (idealny termin do oglądania gwiazd) jak parking w Galerii Kazimierz w Krakowie czy ogród na dachu jak w przypadku Galerii Północnej w Warszawie i Tarasów Zamkowych w Lublinie. Jeśli nie to potrzebny jest odgrodzony teren na zewnątrz (parking lub trawa) ale efekt będzie nieco słabszy.

Jakie są koszty i terminy?

Koszt zaczyna się od 2000 zł i zawiera zorganizowanie zlotu amatorów obserwowania nieba, który sam w sobie jest ogromną atrakcją a kończą na 20 000 zł (cały pakiet).

Nawet ciężkie terminy są możliwe z racji organizacji eventu w 1-2 dni z wirusową promocją, podobnie jak organizowane w 2016 r. eventy footfall z pokemonami.

Biuro

Ul. Zacisze 7/3,
Kraków 31-156
E-mail: biuro@ad-astra.pl

Kontakt

Łukasz Dragosz
Business Developer
Telefon: +48 881 705 749
E-mail: lukasz.dragosz@ad-astra.pl

Brief

Uzupełnij brief w 15 minut. Pozwoli nam to przygotować lepsze propozycje dla Ciebie.

Formularz Kontaktowy

Imię i Nazwisko*

Temat*

Adres email*

Nr. telefonu*

Treść wiadomości